1954 yılında kurulan, ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kuruluşu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Teknolojisini yenileyen, dış pazarlara erişim olanaklarını ve rekabet gücünü arttıran Alarko Carrrier’ın ana faaliyet konuları:
Endüstriyel Alanlar

Araştırma Geliştirme

Araştırma Geliştirme

Alarko Carrier Gebze kompleksinde, Carrier’ın bağlı bulunduğu üst grup UTC’nin tüm bölgelerinde uygulanan ACE (Achieving Competitive Excellence – Mükemmel Rekabet Gücüne Ulaşmak) projesi uygulanıyor. Üretim Tesislerinde üretilen ürünleri sürekli geliştirmek amacıyla, Test ve Ar-Ge Merkezinde Üniversiteler ve TÜBİTAK ile ortak çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile de ürünlerde önemli geliştirmeler yapılıyor. Alarko Carrier’ın 12 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, 5746 sayılı “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde sağlanan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmak üzere yaptığı Ar-Ge Merkezi başvurusu, bu Kanunun 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği"nin 14 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde oluşturulan “Değerlendirme ve Denetim Komisyonu” tarafından incelenmiş ve komisyonun 27.04.2012 tarihli toplantısında kabul edilerek Alarko Carrier'a “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verilmesi uygun bulunmuştur.

Üretim

Üretim

Gebze Ana Üretim Tesisleri: Alarko Carrier Gebze Kompleksi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 60.000 m² alanda kurulu, 20.000 m² kapalı üretim alanı, 2.000 m² ofisleri, 2.000 m² test ve araştırma geliştirme binası ile sosyal ve eğitim tesislerinden olusan modern bir komplekstir. Bu üretim tesisinde merkezi klima alanında; klima santrallari, çatı tipi klimalar, ısıtma ve soğutma bataryaları, ısıtma alanında; konvansiyonel ve yoğuşmalı kombiler, motorin, ağır yağ ve gaz brülörleri; su basınçlandırma alanında; dalgıç pompalar ve motorları, sirkülasyon pompaları ve hidroforların üretimi yapılıyor. Üretim tesislerinde, Carrier’in bağlı bulunduğu UTC’nin tüm bölgelerinde uygulanan ACE (Achieving Competitive Excellence – Mükemmel Rekabet Gücüne Ulasmak) kalite yönetim sistemi uygulanıyor. Ürünleri sürekli geliştirmek amacıyla, Test ve Ar-Ge Tesisleri’nde üniversiteler ve TÜBİTAK ile ortak çalışmalar yapılıyor. Ayrıca Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile de ürünlerde önemli gelişme sağlanıyor. Dudullu Radyatör Üretim Tesisi: Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde 18.000 m²'lik alanda kurulu olan, 12.000 m² kapalı alanı bulunan Dudullu Radyatör Üretim Tesisisi'nde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için panel radyatör üretiliyor.

Ticaret ve Pazarlama Alanları

Pazarlama ve Satış

Pazarlama ve Satış

Ürün Pazarlama ve Satışı: Ürün satışı, Alarko'nun ürettiklerinin dışında çelik ve dökme dilimli kazanlar, split klimalar, hava apareyleri, boyler, genleşme tankı, soğutma grupları, fancoil cihazları, otomatik kontrol cihazları, kanal ekipmanları, nemlendiriciler, soğuk oda cihazları, ameliyathane klimaları, garaj havalandırma fanları, radyatör vanaları, termostatik vanalar ve ısı pay ölçerler gibi işbirliği yaptığımız firmalardan temin ettiğimiz tamamlayıcı ürünleri kapsıyor. Alarko Carrier, bir dünya markası olan Carrier'in bireysel, ticari ve endüstriyel alanlarda bütün klima modellerini kapsayan ürünlerini Türkiye pazarında tam seri olarak sunuyor. Alarko Carrier ortaklığından sonra Carrier ürünlerinin Türkiye pazarındaki payı giderek artıyor. Carrier urünlerinin tüm Türkiye'de yaygınlastırılması programı aşamalı olarak uygulanıyor. Aynı şekilde, tüm yetkili servislerin Carrier urünlerine hizmet verebilmesi için gerekli çalışmalar devam ediyor. Bürolar ve Yetkili Satıcılar: Alarko Carrier'in bireysel ve ticari kullanıma yönelik pazarlama ve satış faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi'nin yönetim ve koordinasyonunda, coğrafi olarak bütün Türkiye'yi kapsayan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya bürolarındaki Ürün Satış Birimleri tarafından, ülke çapında proje ve teknik uygulama da yapabilen yaklaşık 300 Yetkili Satıcı aracılığıyla yürütülüyor. Doğalgazlı cihazlar ise konularında uzman ve deneyimli yetkili satıcılar tarafından satılıyor ve montajı yapılıyor. Yurtiçi Fuarlar: Alarko Carrier, ürünlerini tanıtmak amacıyla yurtiçinde ve dışında sektörel, bölgesel ve yerel fuarlara katılıyor.

Mühendislik ve Proje Hizmetleri, Sistem Satışları

Mühendislik ve Proje Hizmetleri, Sistem Satışları

Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri: Binalarda Enerji Verimliliğini Üst Düzeye Taşıyan Çevreye Duyarlı Çözümler Sunuyoruz! İleri teknolojiye sahip doğa dostu ürünleri; soğutma, sıtma, hava koşullandırma, bina otomasyon sistemlerinde 50 yılı aşkın bilgi birikimi, tecrübesi ve uzman kadrosu ile enerji verimliliği konusunda sektörde öncülük yapan Alarko Carrier; Türkiye'de Enerji Verimliliği Danışmanlığı yetkisi alan ilk şirketlerden birisidir. Hizmette kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Alarko Carrier bir Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi olarak, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde konusunda uzman sertifikalı mühendisleri ve çözüm ortakları ile hizmet ve ticari amaçlı mevcut binalarda; Soğutma, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, sıhhi sıcak su, aydınlatma, otomasyon, elektrik sistemleri, yalıtım ve yenilenebilir enerji gibi konuları kapsayan enerji danışmanlığı faaliyetlerini yürütür, Enerji etüdleri yapar ve bu etüdlerin sonucunda rapodanan önlemler için verimlilik artırıcı projeler hazırlar, Uygulama çalışmalarına taahhütlü veya taahhütsüz destek verir. Bina Otomasyon Sistemleri – CARRIER - ALC: Yaygın olan Bina Otomasyon Sistemlerinde sadece enerji tüketimi göz önüne alınır. Alarko Carrier Bina Otomasyon Sistemleri ise enerji tüketiminin yanısıra içerde yaşayan insanların konfor seviyesini de ölçülebilir hale getirir. Yeşil bina olmanın ön koşullarından birisi de ölçülebilirliktir. Yaygın, hemen hemen her türlü haberleşme sistemini destekleyen Bina Otomasyon Sistemleri, tüm teknolojik cihazlarlarla heberleşme ve kontrol olanağı sağlar. Alarko Carrier, United Technologies Grubu bünyesine yer alan Automated Logic firmasının otomasyon ürünlerini kullanmaktadır. Automated Logic, Bina Otomasyon Sisteminin bir biriyle uyumlu olması gereken tüm donanım ürünlerini ve yazılımlarını üretmektedir. Sensör, vana ve damper motoru gibi saha cihazlarında ise her ülkede o ülkenin en uygun ürünleri kullanılmaktadır. Alarko Carrier 40 yıldır, Siemens vana ve damper motorları ile sensörlerini saha elemanları olarak kullanmaktadır. Ayrıca pek çok üreticin kendi logolarıyla kullandığı Greystone ürünleri ve ABB frekans inverterlerini de portföyünde bulundurmaktadır. Automated Logic, terör saldırısında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi binalarının yerine yapılan dört yeni gökdelenin üçünde kullanılmaktadır. Avrupa’daki en yüksek bina olan “The Shard” da Automated Logic tarafından kontrol edilmektedir. Yine Avrupa’nın en yüksek binalarından olan “Imperia Tower” ve Azerbaycan’ın en yüksek binası “Socar Tower”da Alarko Carrier tarafından Automated Logic ile gerçekleştirilen 300’ü aşkın projeden bazılarıdır.

İhracat

İhracat

Alarko Carrier'ın Ana Üretim Tesisleri ve Radyatör Üretim Tesisi’nde üretilen panel radyatör, kombi, kat kaloriferi, dalgıç pompa ve motorları, sirkülasyon pompası, brülörler yurt dışında pazarlanıyor. Şirket bünyesindeki ihracat bölümü etkili bir tanıtım yürütüyor ve yurt dışı fuarlarına katılıyor. İhracat programında en geniş yeri tutan panel radyatörler İngiltere, Yunanistan, Rusya, Azerbaycan, Pakistan, İrlanda, Kazakistan, Gürcistan, Hırvatistan ve Hindistan'a ihraç ediliyor.

Temsilcilik ve İthalat

Temsilcilik ve İthalat

Alarko Carrier aşağıdaki firmalarla, Türkiye'deki tek yetkili olarak işbirliği yapıyor:

Admeco AG / İsviçre
Laminer Akış Üniteleri
Automated Logic / Amerika
Bina Otomasyonları Sistemleri
Baltimore / İtalya
Soğutma Kuleleri
Blansol / İspanya
Yerden Isıtma Boruları
    
Carel / İtalya
Buharlı Nemlendiriciler
Carrier / ABD, İspanya, Fransa, Japonya
Isı Pompaları, Soğutma Grupları, Kuru Soğutucular, Fan Coiller
Hygromatik / İtalya
Buharlı Nemlendiriciler
Profroid / Fransa
Soğuk Oda Ekipmanları
    
Technair LV / İtalya
Ameliyathane Paket Klimalar
Toshiba / Japonya
Bireysel ve Hafif Ticari Klimalar
Toshiba Carrier / Tayland
Bireysel ve Hafif Ticari Klimalar
Wolf / Almanya
Isıtma ve Kojenerasyon Ürünleri
    

Üyelikler
Hoşgeldiniz!

Üye olduğunuz e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Beni hatırla

veya

Hoşgeldiniz!

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Size özel fırsatları görmek için bu bilgileri de doldurabilirsiniz.
Beni hatırla

veya

Şifre Yenileme

Şifre yenileme bağlantısı gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tebrikler

Şifre yenileme bağlantısı adresine gönderilmiştir.

Şifre Yenileme

Lütfen yeni oluşturacağınız şifreyi giriniz.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Tebrikler
şifreniz başarıyla değiştirildi!

Şimdi güvenliğiniz için lütfen yeni şifreniz ile tekrar giriş yapınız.