Mühendislik Hizmetleri
Mühendislik Hizmetleri

Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri
Binalarda Enerji Verimliliğini Üst Düzeye Taşıyan Çevreye Duyarlı Çözümler Sunuyoruz!
İleri teknolojiye sahip doğa dostu ürünleri; soğutma, sıtma, hava koşullandırma, bina otomasyon sistemlerinde 50 yılı aşkın bilgi birikimi, tecrübesi ve uzman kadrosu ile enerji verimliliği konusunda sektörde öncülük yapan Alarko Carrier; Türkiye'de Enerji Verimliliği Danışmanlığı yetkisi alan ilk şirketlerden birisidir.
Hizmette kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Alarko Carrier bir Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi olarak, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde konusunda uzman sertifikalı mühendisleri ve çözüm ortakları ile hizmet ve ticari amaçlı mevcut binalarda;

  • Soğutma, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, sıhhi sıcak su, aydınlatma, otomasyon, elektrik sistemleri, yalıtım ve yenilenebilir enerji gibi konuları kapsayan enerji danışmanlığı faaliyetlerini yürütür,

  • Enerji etüdleri yapar ve bu etüdlerin sonucunda rapodanan önlemler için verimlilik artırıcı projeler hazırlar,

  • Uygulama çalışmalarına taahhütlü veya taahhütsüz destek verir.

 

Bina Otomasyon Sistemleri – CARRIER - ALC

Yaygın olan Bina Otomasyon Sistemlerinde sadece enerji tüketimi göz önüne alınır. Alarko Carrier Bina Otomasyon Sistemleri ise enerji tüketiminin yanısıra içerde yaşayan insanların konfor seviyesini de ölçülebilir hale getirir. Yeşil bina olmanın ön koşullarından birisi de ölçülebilirliktir. Yaygın, hemen hemen her türlü haberleşme sistemini destekleyen Bina Otomasyon Sistemleri, tüm teknolojik cihazlarlarla heberleşme ve kontrol olanağı sağlar.

Alarko Carrier, United Technologies Grubu bünyesine yer alan Automated Logic firmasının otomasyon ürünlerini kullanmaktadır. Automated Logic, Bina Otomasyon Sisteminin bir biriyle uyumlu olması gereken tüm donanım ürünlerini ve yazılımlarını üretmektedir. Sensör, vana ve damper motoru gibi saha cihazlarında ise her ülkede o ülkenin en uygun ürünleri kullanılmaktadır. Alarko Carrier 40 yıldır, Siemens vana ve damper motorları ile sensörlerini saha elemanları olarak kullanmaktadır. Ayrıca pek çok üreticin kendi logolarıyla kullandığı Greystone ürünleri ve ABB frekans inverterlerini de portföyünde bulundurmaktadır.

Automated Logic, terör saldırısında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi binalarının yerine yapılan dört yeni gökdelenin üçünde kullanılmaktadır. Avrupa’daki en yüksek bina olan “The Shard” da Automated Logic tarafından kontrol edilmektedir. Yine Avrupa’nın en yüksek binalarından olan “Imperia Tower” ve Azerbaycan’ın en yüksek binası “Socar Tower”da Alarko Carrier tarafından Automated Logic ile gerçekleştirilen 300’ü aşkın projeden bazılarıdır.

 

Isıtma Giderleri Paylaştırma Hizmetleri
Kaloriferli Konutlar İstedikleri Kadar Isınıyor, Isındıkları Kadar Ödüyorlar.
Merkezi sistemle ısıtılan binalarda ısı tüketiminin konut temelinde ölçülmesi ve faturalandırılması Avrupa Birliğinde 1993 yılında, Türkiye’de ise 2007 yılında zorunlu hale getirildi. Alarko-Carrier, 2009 yılından bu yana, konusunda lider olan Techem/Almanya firmasının ileri teknoloji ürünü ölçüm cihazlarını ve Global İşletim Sistemini kullanarak Türkiye çapındaki abonelerine hatasız ölçüm ve gider paylaştırma hizmeti sunuyor.

  • Mevcut binalara sistemin kurulması veya yeni yapılacak binalarda sistemin projelendirilmesi konusunda doğrudan veya bayileri aracılığıyla hizmet veriyor.

  • Montajını yaptığı cihazların periyodik ölçümlerini ve bu değerlere dayanarak yakıt masraflarının paylaştırılmasını yetkili servisleri aracılığıyla yapıyor.