Bizden Haberler
“Alarko Carrier’ın Küçük Ressamları” Resim Yarışmasında Minik Yetenekler Hayallerindeki Tatili Resmetti
“Alarko Carrier’ın Küçük Ressamları” resim yarışmasında, Alarko Carrier bayi, servis ve çalışanlarının çocukları hayallerindeki meslekleri birbirinden güzel resimlerle anlattılar. Alarko Carrier bayi, servis ve çalışanlarının çocukları arasında düzenlediği “Alarko Carrier’ın Küçük Ressamları” resim yarışmasında, minik yetenekler birincilik için yarıştı.

“Hayalinizdeki tatil” temalı yarışmada çalışmalar, Leyla Alaton (Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi), Ebru Akkamış (Ressam) ve Metin Oydemir’den (Alarko Carrier temsilcisi) oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Gelenekselleşen yarışmanın 2013 yılı 0–6 yaş kategorisinde birinci İstanbul’dan Elif Erdönmez, 7–14 yaş kategorisinde ise Bartın’dan Beyza Kayalı oldu. Dereceye giren diğer isimler ise şöyle;

0-6 yaş kategorisi :

İkinci - Sahra Kardoğan (Bursa), Üçüncü – Elif Tusem Önek (Amasya), Mansiyon – Elif Moroğlu (İzmir), Mansiyon – Emre Çağlı (Ankara), Mansiyon – Öykü Karaman (İstanbul).

7-14 yaş kategorisi:

İkinci – Zehra Öykü Koyuncu (Ankara), Üçüncü – Şeyma Nur Toryan (Kocaeli), Mansiyon – Ezgi Batu (İzmir), Mansiyon – Muhammet Enes Toköz (Bartın), Mansiyon – Yağmur Gürsoy (İzmir)

Dereceye giren resimlerin 2014 Alarko Carrier takvimini süsleyeceği yarışmada her iki kategoride ilk üç dereceyi paylaşan ve mansiyon alan yarışmacılar, i-pad, i-pod, bisiklet, kitap, oyun seti gibi çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ödüller İstanbul, Antalya, Ankara ve İzmir’de küçük sahiplerine verildi.

Dereceye giren resimler: