Basından Haberler
Kayseri Mobilyakent’in Tercihi Alarko Carrier


Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Kayseri Mobilyakent Alarko Carrier’ın yüksek verimli 19XR santrifüj kompresörlü su soğutmalı soğutma grubunu ve Carrier/Automated Logic marka bina yönetim sistemini tercih etti.

TOKİ tarafından ‘Mobilya Altyapısını Güçlendirme Projesi’ kapsamında inşa edilen Kayseri Mobilyakent TOKİ, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Kocasinan Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleşiyor.

Kayseri’de 700 küçük işletmeyi bir araya getirecek ev-ofis dekorasyon merkezi Mobilyakent 300 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezidir. 300 bin metrekare kapalı alana sahip ve 227 mobilya satış mağazasından oluşacak olan AVM’de işyerlerinin en küçüğü 92, en büyüğü ise 1847 metrekare genişliğinde. Mobilyakent, ev-ofis dekorasyon merkezi olarak nitelendirilecek.

Ana yükleniciliğini Sarıdağlar İnşaat ve mekanik taşeronluğunu ise Desibel Mühendislik üstlendiği Mobilyakent’in mekanik projeleri ise bina ve endüstri tesislerine yönelik mekanik, elektrik, tesisat mühendisliği tasarım ve danışmanlık hizmetleri veren Anka-DesArt ortaklığında yapılmıştır.

Desibel Mühendislik, 1997 yılında kurulan geniş ve uzman kadrosu ile her türlü yapıda mekanik tesisat olarak, konfor, güvenlik, işletme ergonomisi anlamında çözümler üreten bir firmadır. Mobilyacıların modern şartlarda üretim imkanına kavuşacağı Mobilyakent’te soğutma sistemi için 5 adet Carrier ürünü 19 XR santrifüj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi.

Termo Klima Dergisi - 13.07.2018