Basından Haberler
Alarko Carrier Aquasnap Isı Pompası


Alarko Carrier’ın ısı pompası sistemi, fan-coil üniteleriyle aktif, yerden serinletme sistemiyle de pasif soğutma yapıyor.

Alarko Carrier güvencesiyle pazara sunulan sistem kolay ve hızlı kurulum imkânıyla farklı tarz ve büyüklükteki mekânlar için etkili iklimlendirme sunuyor.

Hızlı montaj özelliği ve kolay bakımı ile hayatı kolaylaştıran Aquasnap serisi, enerji verimliliği sağlayan çalışma ile hizmeti bir araya getirirken; yüklenicilere zaman ve para kazandırıyor.

Yüklenicilerin işçilik maliyetlerini kontrol altında tutmasına olanak sağlayan Aquasnap, son kullanıcılar için tüm yıl boyunca konforlu bir iç mekân iklimi yaratılmasını sağlıyor. Hayata konfor katan Aquasnap serisi; düşük profili ve az yer kaplaması sayesinde hemen her yere monte edilebilirken, küçük ofisler, oteller ve mağazalar için ideal bir çözüm sunuyor. Her ünitesine fabrikada çalışma testi yapılan Aquasnap serisi, bileşen seçimi için zaman kaybedilmesine engel oluyor.

Ayrıca, sisteme opsiyonel olarak hidronik modül de eklenebiliyor. Aquasnap üniteler, diğer soğutucu akışkanlardan daha çevreci olduğu bilinen, ozon tabakasını inceltme potansiyeli sıfır olan Puron soğutucu akışkan R-410A kullanır. Ayrıca yeni Aquasnap hava-soğutmalı soğutma grupları, daha önceki modellere göre daha az soğutucu akışkan gerektirir.

Üniteler, Eurovent sertifikalı Sınıf A özelliklidir, bir önceki nesle göre daha az enerji tüketir ve daha az C02 yayar. Ayrıca Avrupa Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin (EPBD) amaçlarına katkı sağlamak amacıyla üretilmişlerdir.

Tesisat Dergisi - 01.04.2018