Basından Haberler
Prestijli Projelerin İklimlendirme Tercihi Toshiba


İstanbul’un Anadolu Yakası’nda inşaatı devam eden Pırlanta Göztepe konutları ve Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi C-D Blok merkezi derslik binalarının tüm ısıtma-soğutma ihtiyacı, Toshiba VRF sistemleriyle karşılanıyor.

Anadolu Yakası’nın ilk kentsel dönüşüm alanı Fikirtepe’de gerçekleştirilen en büyük projelerden Pırlanta Göztepe konutları, 12 bin metrekare alanda, 20, 22 ve 24 katlı üç bloktan oluşuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tasarlanan toplam 446 dairenin iklimlendirmesinde, Toshiba SMMS-e Süper Multi VRF sistemleri kullanılıyor.

Kanallı tipte hazırlanan 31 adet dış üniteyle 540 adet kanallı iç ünite kullanılan proje, Alarko Carrier’m en büyük kapasiteli uygulamalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Toshiba VRF (Değişken Soğutkan Akışlı) İklimlendirme Sistemleri, toplam alanı 39 bin m² olan Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi C-D Blok merkezi derslik binalarının iklimlendirilmesindede tercih ediliyor. 3 bodrum ve zemin kat ile 7 normal kat ve terastan oluşan yapılarda, 420 kişilik öğrenci yemekhanesi, teknik bölümler, 6 bilgisayar laboratuvarı ve arşiv odaları bulunuyor. Kanallı olarak tasarlanan iklimlendirme projesi kapsamında 91 adet dış ünite ve 445 adet iç ünite kullanıldı.

Tesisat Dergisi - 01.06.2017