Basından Haberler
Alarko Carrier, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası Aldı


Alarko Carrier, yazılı, sözlü, görsel veya elektronik ortamdaki bilgilerin gizliliğinin, bütünlüğünün ve bu bilgilere erişimin korunması amacıyla SECURIST firması danışmanlığında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında danışman firmanın koordinatörlüğünde oluşturulan bilgi güvenliği ekibi, ilk olarak BGYS kapsam, amaç ve hedeflerini belirledi. Planlanma aşamasında, proje yürütücüleri, olası risklerin nedenlerini ve kaynaklarını tespit ederek bu risklerin etkilerini puanladı.

Risk ihtimali yüksek olan durumlar için aksiyon planı oluşturularak gerekli çalışmalar başlatıldı. Danışman firma, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek ve çalışanların farkındalığını sağlamak amacıyla tüm Alarko Carrier personeline seminerler düzenledi. Seminerlere katılamayan çalışanların, online eğitim platformu ACademi üzerinden eğitim alması sağlandı. Projenin kapanış aşamasında ise danışman firma, 2 farklı iç denetimle, bilgi güvenliği açıklarını tespit ederek sistemde iyileştirme çalışmaları yaptı.

Proje sonucunda, Alarko Carrier, TUV AUSTRIA HELLAS tarafından yapılan dış denetimle TS EN ISO 27001:2013 standardı kriterlerini sağlayarak ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı.

Doğalgaz Tesisat Klima - 01.02.2017