Basından Haberler
Alarko Carrier’dan, Servis Standardizasyonu Projesi


Alarko Carrier, yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefiyle, sunduğu hizmetleri iyileştirmeye yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Bu amaçla, 2015-2016 yılları arasında yetkili sistem servislerini kapsayan ‘satış sonrası hizmetler-servis standardizasyonu’ projesini hayata geçirdi.

Projede öncelikle yetkili sistem servislerine, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İş Kanunu ve Çevre Kanunu kapsamında yapılması gerekenlerle ilgili danışmanlık hizmeti verildi. Alınan sonuçların yerinde incelenmesi amacıyla yetkili sistem servisleri ziyaret edildi ve bu ziyaretler esnasında servislerin tüketicilerle kurdukları iletişim gözlemlendi.

Yapılan denetimlerde başarılı bulunan ekipler ödüllendirildi. Proje ekibinin lideri Alarko Carrier Satış Sonrası Hizmetler Servis Müdürü Erkan Tuncay, 2017’de VRF servislerinin de çalışmaya dahil edildiğini belirterek, iki yıllık süreçte yapılan araştırmalar, yetkili servis ziyaretleri ve denetimler sonucunda yetkili sistem servislerine iş sağlığı ve güvenliği konularında yol gösterecek OHSAS 18001 Kalite Sisteminin gerektirdiği el kitabı, prosedür, talimat ve formları hazırladıklarını ifade etti.

Tuncay, “Bu sayede kurumsal müşterilerimizin dokümantasyon taleplerine çok daha hızlı yanıt vermeye başladık, bu da iş yapış süreçlerimizi hızlandırdı. Yine bu dönemde personel ve teknisyenlerimize verdiğimiz eğitimler, müşteri memnuniyetinde önemli bir artışı da beraberinde getirdi. Yetkili servislerin iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındaalığını artırarak, insana ve çevreye daha duyarlı olmayı ilke edinmiş servis ağı oluşturmak için bu çalışmalara büyük önem veriyoruz. Tüm servis ağımızı kademeli bir şekilde bu projelere dahil ederek faaliyetlerimizi sürdüredeceğiz” dedi.

Doğalgaz Tesisat Klima - 01.02.2017