Basından Haberler
Kombi Alırken Isıtma Alanına Dikkat Edin


Uzmanlar, yeni bir kombi alınacağı zaman ısıtma alanının dikkate alınmasını ve buna uygun bir cihaz tercih edilmesini tavsiye ediyor.

 Binanın dış cephe izolasyonu, zemin, üst kat veya ara katta olup olmadığı, binanın kaç cephesinin açık olduğu, kuzey veya güney cepheye bakan bölgeler gibi unsurların da kombi satın almadan önce dikkate alınması gerekiyor.

Alarko Isıtma Ürün Müdürü Erkan Mutlu, kombi alacaklara, “Hangi tip kombi alınırsa alınsın radyatörlere termostatik vanalar takılması, ayrıca salona bir oda termostatı konulması hem enerji tasarrufunu bir kaç puan arttıracak hem de kullanım konforu sağlayacaktır” tavsiyesinde bulunuyor.

YOĞUŞMALI OLUP OLMADIĞI KONTROL EDİLMELİ

Kombiye dış hava sıcaklık sensörü bağlanabilme özelliğinin daha fazla ekonomi sağlayacağı da belirtiliyor. Piyasada satılan yarı yoğuşmalı kombilerin verimi, tam yoğuşmalı kombilerden daha düşük olduğu için yoğuşmalı kombi almak isteyen tüketicilere, satın alınacak kombinin tam yoğuşmalı olup olmadığının araştırılması öneriliyor. Uzmanlar, yedek parça fiyatlarının da araştırılması ve yedek parçaları çok pahalı olmayan ve servis teşkilatı yaygın bir firmanın tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Habertürk - 24.01.2017