Basından Haberler
Küresel İklim Değişikliği Fotoğrafları


Küresel iklim değişikliği fotoğrafları Alarko Carrier’ın küresel iklim değişikliğini gündeme getirmek amacıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belirlendi.

Jürinin yaptığı değerlendirmelerin sonucunda, Küresel İklim Değişikliği temalı yarışmada 13 fotoğraf yarı finale kaidı. 1’inciliği kazanan Murat Ibranoğlu’na Canon EOS 70D dijital fotoğraf makinesi, 2. Dilek Uyar’a Toshiba 13 N3KVR klima, 3. Deniz Nida Şener’e Toshiba 13 S3KV klima armağan edildi. Dereceye giren 13 finalist, Alarko Carrier’ın 2017 takviminde yer almaya hak kazandı.

Çalışanları ve yan sanayisiyle sürdürülebilirliği şirket kültürü haline getirmeyi hedefleyen Alarko Carrier’ın, çalışmalarında çevre duyarlılığını ana hedef olarak belirlediğini vurgulayan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, “Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik gelişme, sosyal gelişme ve çevre olmak üzere üç alanda şekillendiriyoruz. Yaklaşık 20 yıldır, sürdürülebilirlik konusunda para ve emek harcayan bir şirket olarak öne çıkıyoruz. Bu kapsamda 3.sünü düzenlediğimiz ‘Küresel İklim Değişikliği’ temalı fotoğraf yarışmasıyla, değişen iklim koşullarına dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Bu sene Instagram’a taşıdığımız yarışmada bir rekor kırılarak, 2 bin 760’ı aşkın başvuruda bulunuldu. Katılımlarından dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyor, dereceye girenleri gönülden kutluyorum” dedi.

Yarışmanın jürisi; Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Alsim Alarko Genel Koordinatör Yardımcısı Alper Kaptanoğlu, Sanatçı Şükran Moral, Fotoğrafçı Ani Çelik Arevyan ve İnstagram Fenomeni Ahmet Erdem’den oluştu.

Jüri fotoğrafları; yarışma temasına uygunluk, yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlerine göre değerlendirdi.

Dünya - 20.10.2016