Basından Haberler
Alarko Carrier, Ürün Gamına İnverterli AquaSnap Soğutma Grupları ve Isı Pompaları’nı Ekledi


Alarko Carrier ürün gamına, inverter teknolojisiyle donatılmış yeni nesil AquaSnap Soğutma Grupları ve Isı Pompaları’nı ekledi.

Alarko Carrier’ın geliştirdiği 17 kW - 21 kW inverter kompresörlü 30RBV ve 30RQV cihazlar, hem konut hem de ticari amaçlı binaların ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken, yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlıyor. Son teknoloji ürünü inverter ikiz rotary kompresör kullanılan Greenspeed® Intelligence ile AquaSnap®, %15 - %100’lük geniş bir çalışma aralığında, -20°C ile +46°C arası dış ortam sıcaklıklarında sorunsuz çalışıyor. İkiz rotary inverter kompresör, elektronik genleşme valfi ve fan arasındaki akıllı koordinasyon, AquaSnap’in performansını optimum düzeye getiriyor.

30RBV ve 30RQV; tamamı fabrikada çekilmiş kablo tesisatı, kolay taşıma özellikleri, kuruluma hazır montajı ve yenilikçi arayüzleriyle hızlı ve kolay kuruluma imkân verirken, kompakt ölçüleri alandan tasarruf sağlıyor. Bu özellikleriyle küçük ofisler, otel oda­ları ve mağazalara kolaylıkla uyum sağlayan AquaSnap cihazları, mevcut bir Bina Yönetim Sistemi’ne kolaylıkla entegre edilebiliyor. Gelişmiş kontrol sistemi NHC, kullanım amaçlı sıcak su üretimini sağlıyor ve JBUS bağlantısıyla 4 üniteye kadar mas­ter-slave konfigürasyonuna olanak veriyor.

Cihazın kumandaları, standart ileti­şim protokollerinin büyük bir kısmıyla uyumlu çalışıyor (JBUS, BACnet ve LON). AquaSnap hava soğutmalı soğutma grubunun kumanda sistemi, tüm çalışma verilerini saklayarak, talep edilen belirlenmiş verileri hızla sağlamak için 3 özel erişim seviyesi sunuyor.

Carrier’in uzmanlığıyla geliştirilen AquaSnap, titreşimin optimum düzeye getirilmesiyle, gürültüye duyarlı ortamlarda eşsiz bir akustik konfor sunuyor. 30RBV ve 30RQV, RAL7035 doğal renkleriyle her ortama uyum sağlayabiliyor.

EkoYapı - 20.09.2016