Basından Haberler
Alarko Carrier Sirkülasyon Pompaları Yüksek Verim Düşük Enerji Tüketimi Sağlıyor


Alarko Carrier, tasarımını ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirdiği çevre dostu pompalarıyla yüksek verim ve düşük enerji tüketimi sağlamaya devam ediyor.

Dünyada tüketilen elektriğin yüzde 20’sinin sirkülasyon pompalarından kaynaklandığını belirten Alarko Carrier, EEI (Enerji Verim İndeksi) şartını sağlayan pompalarıyla Avrupa ile adaptasyonu hızlandırmayı, enerji verimliliği konusunda üretici ve tüketiciyi bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Tekli Tip, İkiz Tip, Otomatik Kademe Kontrollü, Tronic PM ve Optima Değişken Devirli sirkülasyon pompalarıyla enerji sarfiyatını en aza indiren Alarko, enerji verimliliği konusunda dünyada ve Türkiye’de yürürlüğe giren birçok yasal düzenlemeyi yakından takip ediyor.

Hatay’da dalgıç pompa eğitimi

Alarko Carrier, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bağlı idari ve teknik personele dalgıç pompa eğitimi verdi.

Hatay Grand Boğaziçi Otel’de gerçekleştirilen eğitim, Alarko Carrier Dalgıç Pompa Bölge Sorumlusu Emre Kaburcuk ve firmanın Hatay dalgıç pompa ihtisas bayisi Öz İş Elektrik tarafından organize edildi. Alarko Carrier Dalgıç Pompa Satış Müdürü Yüksel Pınar’ın verdiği 3 saatlik eğitimde; dalgıç pompanın genel özellikleri ve seçim kriterleri ile Noryl fan ve pompalarda oluşabilecek arızalar üzerinde duruldu. Düzenlenen eğitim, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

E Belediye Dergisi - 15.07.2016