Basından Haberler
“Küresel İklim Değişikliği” Fotoğraf Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor


Yarışmaya şimdiden binin üzerinde fotoğraf gönderilmiş durumda.

Alarko Carrier tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan “Küresel İklim Değişikliği” fotoğraf yarışmasına başvurular için son tarih olan 11 Eylül 2016 yaklaşıyor.

Başvuruların başladığı 18 Temmuz’dan beri binden fazla fotoğrafın gönderildiği yarışmaya katılmak için Instagram üzerinden #Küreselİklim etiketiyle ve “@alarkocarrier” dan bahsederek fotoğraf paylaşmak yeterli oluyor. Alarko Carrier tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre şirket bu yarışma aracılığı ile küresel iklim değişikliğinin ekosistem üzerindeki olumsuz etkilerini belgelemek ve bu konuya duyarlılığı artırmayı hedefliyor.

Fotoğrafların yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlere göre değerlendirileceği yarışmanın seçici kurulunda ise sanatçı Şükran Moral, fotoğrafçı Ani Çelik Arevyan, Instagram Fenomeni Ahmet Erdem, Alsim Alarko Genel Koordinatör Yardımcısı Alper Kaptanoğlu ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton yer alacak. Yarışmanın birincisine Canon EOS 70D dijital fotoğraf makinesi, 2’ncisine Toshiba 13 N3KVR klima, 3’üsüne Toshiba 13 S3KV klima, 4’üncü ve 5’incisine Samsung Galaxy Tab A P550, 6’ncısına ise Asus Akıllı Telefon hediye edilecek.

Yeşil Ekonomi - 28.08.2016