Basından Haberler
VLE Elektronik İçin Hassas İklimlendirme Çözümü


Otomotiv aydınlatma sektörüne özel led ve elektronik parçalar üreten Bayraktarlar Holding bünyesinde yer alan VLE Elektronik Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. firması 4000 m²’lik üretim alanının hassas sıcaklık ve nem kontrol ve pozitif basınçlandırma sisteminin sağlanması için RC GROUP hassas kontrollü klimaları tercih etti.

Alarko Carrier tecrübesi ve yetkili satıcı proje ve uygulama firması Botes Klima Taahhüt LTD. ŞTİ. iş birliği ile uygulaması ve işletmeye alması gerçekleştirilen 10 adet 72 kW’lık NEXT serisi hassas kontrollü klimalar ±1°C sıcaklık ve ± %5 Rh nem hassasiyeti ile, üretilen elektrik ekipmanlarının, doğru bir iklimlendirme ortamında imalatının devamlılığını sağlarken aynı zamanda üretim alanındaki kişilerin konfor şartlarında çalışmalarına da olanak veriyor. Alanda kullanılan NEXT serisi cihazlar üstten üflemeli tip hassas kontrollü klimalar, sistem emniyetini tesis etmesi açısından çift devreli dizayn edilmiştir.

Her bir hassas klima cihazı 2 kondenser ünitesine bağlı çalışmaktadır. Şartlandırılmış hava, mahale daha homojen olarak yayılması ve hava hareketlerinin minimum olması amacı ile Danimarka KEFibertec marka tekstil tip hava kanalları vasıtası ile sevk edilmiştir. EC motor teknolojisi ile donatılmış iç ünite fanları, uygulamada maksimum enerji verimliliğine ulaşılabilmesi açısından önemli rol oynamaktadır.

Yüksek filtrasyon, nem verme ve nem alma kabiliyetleri ve gelişmiş kontrol mantığı sayesinde iç mahal havasını çok küçük toleranslar arasında istenilen değerlerde tutabilen cihazların, bu tür hassas üretim sahaları için en doğru çözüm olduğu bir kez daha uygulamalı olarak görüldü.

HVAC Dünyası - 01.08.2016