Basından Haberler
Alarko Carrier’dan AND Projesine Destek


Alarko Carrier, Anadolu Grubu’nun istanbul Kozyatağı’nda gerçekleştirdiği, HPP International Architects tarafından tasarlanan ve Dubai’de düzenlenen uluslararası mimarlık yarışmasında “En İyi Ticari Proje” kategorisinde CityScape ödülünü alan “AND” projesine iklimlendirme desteği sağlıyor.

A+ kalitesine sahip, LEED Platin sertifikalı projede, Carrier’ın LEED koşullarını sağlayan 19XRV frekans invertörlü santrifüj su soğutma grubu kullanılıyor. Carrier’ın tasarladığı, çevreye zarar vermeden üstün verimliliksunan Evergreen ailesinin yetenekli üyelerinden, santrifüj kompresörlü, 19XR/XRV serisi su soğutucular, bu teknolojinin orta, yüksek ve çok yüksek kapasitede sağladığı tüm üstünlüklere sahip bulunuyor. Soğutucular, frekans inverter teknolojisiyle enerji verimliliğinin ve LEED koşullarının sağlanmasına yardımcı oluyor.

Yüksek teknoloji ve verimli motoruyla sınıfında en yüksek verime (Best in Class) sahip olan 19XR/XRV serisi soğutucularda, ozona zarar veren soğutkanlı cihazların üretiminin sona ermesine ilişkin program beklenmeden, HCF esaslı soğutkan kullanılıyor. Su soğutucunun içine soğutkan depolama olanağıyla, bakım sırasında soğutkan aktarımı yapılırken kaçak miktarı en düşük seviyede olan 19XR/ XRV, modüler yapılı ve pozitif basınçlı tasarımıyla fark yaratıyor.

Yeşil Bina Dergisi - 31.05.2016