Basından Haberler
Alarko Carrier 14 Yıldır İTO’dan tedarikçi Buluyor


ALARKO Carrier, 2002’den bu yana yan sanayici firmalarını istanbul Ticaret Odası (İTO) Türk Yan Sanayi Borsası’ndan (TYSB) buluyor.

Alarko, 14 yıl Önce TYSB’nin İşbirliği Günleri etkinliğine katılarak tanıştığı tedarikçilerinin sayısını artırmaya devam ediyor.

İşbirliği Günleri’ne katılan yerli ve yabancı ana sanayicilerin isteği üzerine firmaya özel ayrı ayrı günlerde düzenlenen Tedarikçi Günleri’nde ana firma ile tedarikçi firma yüz yüze görüşmeler yapıyor.

İŞ BAĞLANTISI
1954’te kurulan, 600 çalışanı ile ısıtma, soğutma ve pompa konularında faaliyet gösteren ve satış sonrası hizmetlerini sunan Alarko Carrier firmasının yetkilileri, yeni yan sanayici adayları ile tanıştı. Görüşmeler sırasında karşılıklı işbirliği imkanları araştırıldı ve ileriye dönük iş bağlantıları kuruldu.

3 BİN ÜYE FİRMA
Türk Yan Sanayi Borsası, Tedarikçi Günleri ile hem yabancı hem de yerli ana sanayici firmaları yerli yan sanayici firmalarla buluşturmaya devam ediyor.

Yan sanayici firmalar TYSB’nin 3 bini aşkın firmadan oluşan yan sanayici veri tabanından seçiliyor. Yan sanayici firmalar Tedarikçi Günleri ile kendilerini, ürün ve teknolojilerini tanıtma, üretim yapma, portföy çeşitlendirme ve uzun süreli iş ortaklığı kurma imkanına sahip oluyor.

İstanbul Ticaret Gazetesi - 06.06.2016