Basından Haberler
Her Şey Sıcak Bir Yuva İçin


Kışın kapıya dayanmasıyla kombi sektöründeki hareketlilik de arttı. Rekabet şimdi reklam mecralarında kıyasıya devam ediyor. Peki tüketicilerin gözünde kombi markaları nasıl bir algıya sahip. “Kombinin iyisi problem çıkarmayanıdır” diyen tüketici en çok hangi markadan memnun. [...]

Haber: Merve Şahin merve@marketingtnrkiye.com

Kavurucu sıcaklar, rüzgarlar, fırtınalar, bulutlu havalar, yağmurlar derken kış geldi çattı! Kuşkusuz kış aylarıyla birlikte hareketlenen pazarların başında geliyor kombi sektörü. Ancak kabul etmek gerekir ki kombi tüketici cephesinde çok da sevimli görünen bir ürün değil. Kombi denilince akla yüklü doğalgaz faturası, su sızdıran petekler, ardı arkası kesilmeyen arızalar geliyor. Hal böyle olunca iyi bir kombi markasının en önemli özeliği de “sorunsuz olması” oluyor. Reklam kuşaklarındaki kıyasıya rekabet süre dursun, tüketici sorun çıkarmayan sorun çıkarsa da en hızlı şekilde çözüm üreten markalara yöneliyor.

Tam da bu noktada müşteri şikâyetlerini iyi yöneten ve bu şikâyetleri memnuniyete çeviren markalar rakiplerini geride bırakıyor.[...]

Bağımsız Isınma Konforu

Kombilerin bağımsız ısınma konforu sağlamasının kullanıcılar için en büyük tercih sebebi olduğunu belirten Alarko Carrier Isıtma Grubu Ürün Müdürü Erkan Mutlu, yeni bir kombi alınacağı zaman ısıtılacak evin ya da iş yerinin ısıtma alanı dikkate alınarak kombi tercihi yapılmasını ve radyatörlere termostatik vanalar takılmasını tavsiye ediyor. Ürün portföylerindeki dayanıklı, kaliteli, yenilikçi ürünlerle tüketicilere tasarruf ve konforu bir arada sunduklarını belirten Mutlu, “Çevreye maksimum duyarlılık gösteriyoruz. Devir artık hem bütçeden tasarruf hem de çevreye verilen zararı en aza indirgeme devri... Biz de Alarko Carrier olarak çalışmalarımızı bu değerlere göre şekillendiriyoruz. Tam yoğuşmalı Seradens kombimiz, dış hava sıcaklığına göre otomatik çalışma özelliğiyle, istenilen ortam sıcaklığını kolaylıkla sağlayabiliyor. Opsiyonel kablosuz uzaktan kumandası, kullanım konforunu ve verimliliğini artırıyor. En önemli özelliği ise çok sessiz çalışması ve çok düşük yakıt tüketimi. Bunu biz değil, müşterilerimiz komşularıyla karşılaştırarak söylüyor. Konvansiyonel kombimiz Harmony-D ise, sektörde tek olarak kumanda panosunu çepeçevre saran mavi LED ışık huzmesiyle görsel bir şölen de sunuyor.

En ekonomik kombimiz olan Trendy-D’de yine sektörde tek olarak dört farklı kumanda pano kapak rengi ve kapakların sonradan istenen dört renkten birine değiştirilebilme özelliğiyle öne çıkıyor. Tüm kombilerimizde sınırlı bir süre için ‘KDV’si Bizden’ kampanyası var. Kombilerin KDV tutarlarını Alarko Carrier olarak müşterilerimizin adına ödüyoruz” diyor.

Marketing Türkiye - 01.12.2015